Biura podróży - wybierz sprawdzonego organizatora twojej wycieczki

Przed wakacjami lub feriami zimowymi, Polacy liczniej odwiedzają biura podróży w poszukiwaniu najodpowiedniejszych wakacyjnych wycieczek lub atrakcyjnych wyjazdów na narty w góry. Polacy coraz chętniej korzystają z pomocy biur podróży. Bardzo cenią sobie tą formę organizowania letniego lub zimowego wypoczynku. Polscy turyści korzystają z ofert znanych biur podróży, których oddziały mieszczą się w większych miastach oraz z internetowych biur podróży. Natomiast strony internetowe oraz reklamy na portalach zachęcają do korzystania z ofert.

Wyjazdy z biurem podróży - sprawdź wiarygodność oferty

W takiej sytuacji, bardzo ważne jest sprawdzenie wiarygodności wybranego wirtualnego biura. Jednak jeśli jest to firma uczciwa, to jej dane na pewno będą w odpowiednich rejestrach. W Polsce jest wiele biur podróży, jednak nie wszystkim można ufać. wyjazdy z biurem podróżyNajchętniej korzystamy z biur o znanych nazwach, takich jak na przykład Link Travel, Almatur, Ecco Holiday, Exim Tours, Gromada, Itaka, Juventur, Neckermann, Orbis, Rainbow Tours, Scan Holiday, Sun Club, Triada, TUI i Wagabunda. Jednak bywa i tak, że skusi nas jakaś cudowna i bardzo trakcyjna oferta. Jednak nigdy nie wierzmy nieznanym pośrednikom. Owszem korzystajmy z oferty, ale po dokładnym sprawdzeniu firmy. Sprawdzenie wiarygodności pośrednika to podstawa. Warto więc poprosić przedstawiciela o pełną nazwę firmy, adres, telefon, numer NIP i REGON oraz informacje o doświadczeniu placówki i uzyskanych przez nią certyfikatach.

Biuro dla klienta, nie klient dla biura

Umowa z biurem podróży to zwykle kilka kartek zapisanych drobnym maczkiem. Dlatego najchętniej byśmy jej wcale nie czytali i podpisali w ciemno. Jednak warto zainteresować się tym, za co płacimy kilka tysięcy złotych – często oszczędzane przez cały rok pieniądze. Nie ufajmy pracownikowi biura który zapewnia, że wszystko będzie na najwyższym poziomie i że wyjazdy z biurami podróżywszystkie nasze warunki i uwagi zostały ujęte. On zawsze potem może stwierdzić że rozmowy nie pamięta, a w pierwszej kolejności będzie liczyć się to, co jest napisane w podpisanej przez klienta umowie. Dlatego czytajmy umowę, zwracając uwagę na najważniejsze rzeczy. Nie podpisujmy, jeśli biuro pisze w umowie, że za nic nie odpowiada.

Zwróćmy też uwagę na pojęcia niedookreślone i względne,  typu: blisko plaży , wygodne pokoje czy dobre jedzenie. Bowiem dla jednego mogą one oznaczać to, a dla drugiego zupełnie coś innego. Biura podróży czasem kilka tygodni przed wycieczka zmieniają, czyli podwyższają cenę wycieczki. Zasada jest taka, że po podpisaniu umowy cena wycieczki nie może się zmienić, chyba że kontrakt to wyraźnie przewiduje. Zmiana ceny dotyczyć może tylko trzech sytuacji, a mianowicie: wzrostu kursów walut, kosztów transportu oraz podatków, opłat urzędowych, lotniskowych czy przeładunkowych. Biuro powinno udokumentować wpływ na zmianę ceny, a konsument może się nie zgodzić na propozycję, wypowiedzieć umowę i odzyskać wpłacone pieniądze.